Kto?

Nazywam się Rafał Maszkowski. Urodziłem się w Szczecinku (jedno z miejsc działania o. Rydzyka), studiowałem na UMK w Toruniu. Pod koniec lat 80-tych byłem podziemnym drukarzem, potem działaczem NZS-u i przedstawicielem NZS UMK w KKK NZS. Od 1991 r. zajmuję się Internetem, od 1995 r. zawodowo. Pracuję nad WWW o Radiu Maryja w Wolnych Chwilach i robię dużo mniej niż bym chciał. Współpracuję z różnymi osobami i organizacjami (oferty współpracy są zawsze mile widziane).

Dlaczego?

Radio Maryja jest interesującym zjawiskiem. To nie tylko rozgłośnia radiowa, ale gazety, telewizja, wydawnictwa, organizacje, partie, szkolenia ideologiczne, a w planach jest jeszcze drugie tyle przedsięwzięć. RM i inne elementy konsorcjum o. Tadeusza Rydzyka wyróżnia wiele szczególnych cech:

Na naszych oczach tworzy się ugrupowanie, które łączy antysemityzm, szukanie masonów, antyliberalizm, niechęć do Zachodu, utopizm, religię katolicką i poszukiwanie „trzeciej drogi" społeczno-politycznej. Ta mieszanka bywa groźna, chociaż jej perpektywy na przyszłość są marne. Warto wiedzieć jak się rozwija sytuacja, warto się przyglądać i dyskutować.

Badam ideologię RM i gromadzę wiedzę o nim w WWW http://www.radiomaryja.pl.eu.org/. Zawartość tego WWW różni się od dotychczas istniejących. Zawiera obszerne cytaty i długie fragmenty nagrań, dużo faktów, analizy. Założeniem tego WWW jest dochodzenie do prawdy o RM. Unikam niesprawiedliwych złośliwości, niesprawdzonych faktów, niepewnych źródeł. Oprócz korzystania ze źródeł publicznie dostępnych dowiaduję się wiele poprzez prywatne kontakty z osobami którym zdarzyły się związki z RM lub zajmującymi się tym zjawiskiem. Ich tożsamość i uzyskane informacje ujawniam tylko za ich zgodą.

Rafał Maszkowski (XII 2003, II 2006, VI 2008, VI 2010)


Kontakt: radio@radiomaryja.pl.eu.org