dziennik TV Trwam w wykonaniu uczniów WSKSiM


Data: 26 XI 2007, 21:19


Audycja: dziennik telewizyjno-radiowy nadawany w TV Trwam i w Radiu Maryja

Nagranie:
datadługośćWAV [KB]GSM/WAV [KB]OGG [KB]MP3 [KB]kontekst [KB]
26 XI 2007, 21:1917 min. 43 s4579246514567415415739

Opis/tekst:

[Mój opis programu: Przed dziennikiem - nielegalna reklama TV Trwam należącej do o. Rydzyka. Dziennik prowadzi Bernardeta Grabas, uczennica Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (też należącej do. Rydzyka), która zdobyła tam licencjat na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. 14-minutowy dziennik składa się z czterech informacji (nie licząc prognozy pogody:
- Na początku 7 minut (na 12,5 minut dziennika) poświęcone jest jednemu zdaniu z wywiadu prasowego minister nauki i szkolnictwa wyższego B. Kudryckiej. Wg. redakcji TV Trwam minister zaatakowała WSKSiM. Oburzenie. Wezwanie do... masowego wysyłania listów do ministerstwa.
- 20 sekund trwa omawianie sprawy ostrzelania wioski afgańskiej przez polskich żołnierzy. Krótko, byle zbyć. Jak by to określił o. Pirożyński CSsR "moralnie obojętne".
- 4 min 16 s o podręczniku R. Biedronia, który ma uczyć dzieci i rodziców co to jest homoseksualizm i jak postępować w stosunku do homoseksualnych kolegów i koleżanek. Wielkie oburzenie. H. Wujkowska bredzi o homoseksualizmie jako patologii, zaburzeniu i dewiacji.
- 15 s o głosowaniu nad Expo 2012.
Na koniec 30 s o pogodzie.

I znowu nielegalna reklama TV Trwam. Po niej - nielegalna reklama "Naszego Dziennika".

Przed pogodą za wcześnie włączony sygnał dzwiękowy. Między jedną reklamą a drugą - 8 sekund ciszy.

Tyle nędzy technicznej i moralnej oraz pogardy dla etyki dziennikarskiej w małym kilkunastominutowym fragmencie programu Radia Maryja. To jedyna taka rozgłośnia. Ministerstwo powinno skontrolować poziom merytoryczny i moralny nauczania w WSKSiM.

Nagranie dostępne obok. - rzm]


Uwagi, dopiski, skróty i uzupełnienia są oznaczone nawiasami kwadratowymi [ ].

link do siebie:
http://www.radiomaryja.pl.eu.org/nagrania/#20071126-redakcja
klasyfikacja: zabawne ideologia