homoseksualistom będzie gorąco


Data: 8 XI 2004, 13:33

o. Jacek Cydzik

Audycja: Aktualności Dnia

Nagranie:
datadługośćWAV [KB]GSM/WAV [KB]OGG [KB]MP3 [KB]kontekst [KB]
8 XI 2004, 13:335 min. 55 s55465636216945709

Opis/tekst:

o. J. Cydzik: I mamy kolejne połączenie w audycji "Aktualności Dnia". Przed naszym mikrofonem redaktor Wojciech Olszak z "Naszego Dziennika". Panie redaktorze, witam gorąco, niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica.

W. Olszak: Teraz i zawsze. Szczęść Boże, ojcze.

o. J. Cydzik: Poznań to kolejne miasto, które się znalazło na celowniku aktywistów homoseksualnych, co ciekawe także i tutaj, jak chodzi o te działania, które uderzają w podstawowy system wartości, jaki w naszym społeczeństwie jest wyznawany, ba, który pochodzi w ogóle z obserwacji natury, podstawowego studium biologii i tak dalej - w to uderzenie włączyła się także, czy patronuje mu, fundacja pana Jana Kulczyka.

W. Olszak: Tak. W tej właśnie chwili, od bodajże trzech dni trwa w Poznaniu festiwal kina gejowskiego. Przez kilka następnych dni jeszcze się to będzie ciągnąć. Są pokazywane filmy właśnie związane z tą tematyką. I w to jakby wplata się wcześniej, kilka miesięcy temu odbywało się w Poznaniu także sympozjum środowisk homoseksualnych skierowane głównie do nauczycieli - jak uczyć o tym homoseksualizmie młodych Polaków. A w tej chwili właśnie od 17-tego listopada w Poznaniu rozpoczną się tak zwane dni równości i tolerancji "Różni, ale równi", w ramach których odbędzie się cykl wykładów, paneli dyskusyjnych na temat mniejszości seksualnych, a także nie tylko, także mniejszości narodowych. M.in. będą przedstawiciele Żydowskiego Instytutu Historycznego... Ale to są jakby zamknięte spotkania, co do których, no, nie znam... nie chciałbym na ten temat akurat tutaj rozmawiać. Najważniejszą sprawą jest planowany przez środowiska homoseksualne na 20-tego listopada tak zwany marsz równości. W praktyce będzie to akcja podobna do tych, które już mieszkańcy kilku polskich miast mieli okazję oglądać, sprowadzająca się do parady gejów przez centrum miasta.

o. J. Cydzik: To nie będzie za zimno im tak? Bo to już jest... He, he, he...

W. Olszak: Trudno, trudno mi zawyrokować, zapewne będzie gorąco, ale nie wiem czy ze względu właśnie na ich ubiór czy ze względu na atmosferę. Poznań jest miastem tradycyjnym i jego mieszkańcy dość nieprzychylnie odnoszą się do, do, do, do tego typu, nazwijmy to, nowinek. I właśnie między innymi stąd wzięła się akcja, którą w miniony piątek podjęła tutaj lokalna Liga Polskich Rodzin wystosowując listy do prezydenta miasta pana Grobelnego, wcześniej z Unii Wolności, obecnie z Platformy Obywatelskiej, który już wyraził wstepną zgodę, oraz do pana wojewody Nowakowskiego, który może tę decyzję uchylić, protestując właśnie przeciwko temu przemarszowi. Jak powiedział nam inicjator tej akcji, w rozmowie ze mną, Przemysław Piasta - nie może być tak, że marginalna grupa mniejszości seksualnej narzuca w imię tolerancji i politycznej poprawności swój wypaczony światopogląd większości społeczeństwa. W tej sprawie także zbierane są podpisy od dzisiaj. Z tego co wiem to już zostało kilkaset zebranych. Nie wiem ojcze czy mogę podać adres, czy można...

o. J. Cydzik: Znaczy... oczywiście, przecież...

W. Olszak: W biurze poselskim pana posła Zbigniewa Jacyny-Onyszkiewicza w Poznaniu, które znajduje się przy ulicy Gwarnej 5/2a. Lokal jest czynny od godziny 12 do 18. Tam takowe listy podpisów przeciwko przemarszowi homoseksualistów można otrzymać oraz od dzisiaj od godziny 14 do 17, i tak już praktycznie do samego końca, do tego 20-tego będzie stał stolik na ul. Gwarnej w Poznaniu, przy tej samej ulicy na dole będzie stał stolik, gdzie także będzie można się podpisywać oraz te listy odbierać.

o. J. Cydz: No mysmy tak sobie troszeczkę sobie pożartowali także w pewnym momencie panie redaktorze, ale chciałbym tutaj słuchaczom dodać, że nie żartujemy z tragedii ludzi, którzy przeżywają, ale z takich głupich pomysłów i także głupich i niebezpiecznych dla porządku społecznego.

W. Olszak: Znaczy, no, praktyka pokazała, to co się działo w Krakowie i to, do czego mogło dojść, ale dzięki prezydentowi Warszawy nie doszło w Warszawie, pokazuje iż tego typu prowokacje, bo inaczej tego nie można nazwać, wywołują pewne emocje. Tutaj chciałem dodać iż do jakby protestu Ligi Polskich Rodzin [...?] w niedzielę konferencję prasową zrobiło Prawo i Sprawiedliwość, także apelując do prezydenta o cofnięcie tej zgody. Więc tutaj, jak widać, nie tylko środowiska katolicko-narodowe, ale także, także bardziej prawicowe, także dość jednoznacznie dystansują się od tego pomysłu.

o. J. Cydzik: No a może, może w takim razie i sam pan Jan Kulczyk, szef fundacji, przyjedzie 20-tego ażeby przynajmniej spróbować poparadować, a przy okazji odwiedzi kuluary sejmowe i obrady sejmowej komisji.

W. Olszak: No, byłoby to, byłoby to wskazane.

o. J. Cydzik: Panie redaktorze, dziękuję serdecznie i pozdrawiam, szczęść Boże.

W. Olszak: Bóg zapłać.

o. J. Cydzik: Przypomnę, że rozmawialiśmy z panem redaktorem Wojciechem Olszakiem, redaktorem "Naszego Dziennika" w Poznaniu. Dziękuję bardzo gorąco i serdecznie. A za chwilę kolejne połączenie w naszej audycji "Aktualności Dnia" na antenie Radia Maryja.

[wg KKBK: "a w tle po zakończeniu wypowiedzi leci podkład Eltona Johna" (http://glosrydzyka.blox.pl/2009/12/Radio-Maryja-pociesza-geja.html#ListaKomentarzy). Ten muzyk znany jest z tego, że jest homoseksualistą. ]


Uwagi, dopiski, skróty i uzupełnienia są oznaczone nawiasami kwadratowymi [ ].

link do siebie:
http://www.radiomaryja.pl.eu.org/nagrania/#20041108-cydzik-olszak
klasyfikacja: przemoc ksenofobia-redakcja ksenofobia-gosc