o. Rydzyk skarży się na wiarołomnego Bubla


Data: 8 V 2002, 02:27


Audycja:

Nagranie:
datadługośćWAV [KB]GSM/WAV [KB]OGG [KB]MP3 [KB]kontekst [KB]
8 V 2002, 02:274 min. 22 s40964164545125698

Opis/tekst:

[o. Tadeusz Rydzyk wpadł we własne sidła: Leszek Bubel przebił go w antysemityzmie i pisze o Żydach w Radiu Maryja. A takim był dobrym sojusznikiem, kiedy wspierał szaleństwa Kazimierza Świtonia.]

o. Tadeusz Rydzyk: Trzeba też pilnować żeby dobre imię nie było niszczone. Radiu Maryja niszczą dobre imię, na różne sposoby. Ostatnio pojawiła się taka gazeta... One mają takie hasła patriotyczne w tytułach, bardzo charakterystyczne, agenturalne to jest. Często agenturalne są te hasła, takie patriotyczne, wysoko, tak na wysokich tonach bym powiedział te nazwy są, jest taka gazeta Bubla niejakiego. No nazwisko... oby to... Nie będę komentował nic, ale ten człowiek w swojej gazecie pisze brzydkie rzeczy o Radiu Maryja, o ludziach, którzy w Radiu Maryja służą! Oczywiście, co powiedzieć? Powiedzieć "Żyd"! Nazwisko mu jeszcze przykleić i tak dalej! To jest po prostu obrzydliwe! Albo powiedzieć: o. Rydzyk jest osaczony i nie może nic robić. Proszę państwa, ja nie potrzebuję ani miłosierdzia od ludzi, tylko od pana Boga, od ludzi miłość, i nie chciałbym żeby byli tacy pomagacze, nie pomagają, tylko tacy pomagacze, których pomoc jest utrudnieniem. Trzeba pomagać rzeczywiście.

I tutaj bardzo przykrą sprawą jest, że również wśród Polonii są ludzie, nie wiem czy niemądrzy, chorzy, a może chorzy duchowo - agenci często to są ludzie chorzy duchowo - którzy rozpowszechniają te właśnie gazety. Kto im to daje? Kto ich wynalazł? Qui bono to robią, dla czyjego dobra? Komu służą? Proszę państwa, proszę zwrócić na to uwagę, bo to nie tylko w Polsce widzę, rozszerza się, ale i tam.

Ostatnio zobaczyłem gazetę ktoś gdzieś położył, powiedzieli mi, że kupił - bo o ks. Jankowskim jest, bo coś mu przykleić, oczernić go! Co zrobiłem - nie, nawet nie będę patrzył, na pierwszej stronie zobaczyłem, pierwsze... potargałem! Potargałem, potem tę potarganą gazetę, bardzo dokumentnie potarganą, zostawiłem. Zobacz - tak się powinno robić! Tak samo, tak róbcie! Tak robić, nie patrzyć! Żeby to zło nas nie zatruło, bo to zło zostanie. To tak, za przeproszeniem, jakbyś stanął w jakieś odchody na drodze. To później wejdziesz do domu, może miał ktoś taką przygodę, to musisz czyścić i czyścić. A tu jest jeszcze gorzej, bo duszę zbrudzisz. Nie wolno duszy zbrudzić. Odrzucić to natychmiast. A ludzie, którzy to robią, trzeba im powiedzieć: bracie, jeżeli ty to robisz, to mylisz się, zła się nie rozszerza, zło się gasi. Nie wolno zła rozszerzać, to jest diabelstwo, diabeł tym się cieszy i katolicy tego nie robią. To tak a propos psucia dobrego imienia dowiedziałem się, że właśnie i w Polonii to się dzieje, nie od dzisiaj, nie od dzisiaj.

Np. podobno w jednej z gazet, dostaliśmy taki wycinek tu w Radiu Maryja, i to w Toronto, napisali, że dwóch ludzi odeszło z prezydium Ligi Polskich Rodzin, bo się pokłócili z ojcem Rydzykiem. Agent to pisze, takie bzdury! Ojciec Rydzyk tak ma do powiedzenia w Lidze Polskich Rodzin, jak np. w chirurgii, to było by to samo, z takimi samymi skutkami. No bez sensu. Ale będę popierał każde dobro. Bo to jest obowiązek każdego człowieka, każdego obywatela danego państwa czy narodu, jak i każdego księdza. Dobro - każdy popierać. A kto to pisze takie głupstwa? Agenci. Agentów jest trochę... Tam bym radził modlić się o nawrócenie tych agentów bo też staną na Sądzie Bożym.

[korekta: OR, 2011-06-30 K.]


Uwagi, dopiski, skróty i uzupełnienia są oznaczone nawiasami kwadratowymi [ ].

link do siebie:
http://www.radiomaryja.pl.eu.org/nagrania/#20020508-rydzyk
klasyfikacja: otr zabawne